SEO (Search Engine Optimization) Arama Motoru Optimizasyonu

Seo (Search Engine Optimization), kısaltmasıdır. Arama motorları Seo işlemleri ile web sitelerini daha kolay bir şekilde taraması için yapılan teknik kriter düzenlemelerdir. (Search Engine Optimization) Türkçe de Arama motoru optimizasyonu demektir.
  
Seo, arama motorlarına yönelik yapılan iyileştirme ve optimizasyon çalışmalarıdır. Site içi ve site dışı Seo olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Arama motorlarında yükselmek adına yapılan işlemlerin tamamını kapsamaktadır.Kısaca; google'da kullanıcıların arama yaptıklarında, sitenizin organik olarak üst sıralarda gözükmesini sağlamak amacı ile yapılan  çalışmaların geneline SEO denmektedir.

Öncelikli olarak yaptıklarımız
- Rakip analizi
- Sektör analizi
- Altyapı analizi
- Site içi seo analizi (içerikler/görseller/linkler/kategoriler/yayınlanmış yazılar/reklam çalışmalarınız/sosyalmedya çalışmalarınız)

Bu iş süreçlerinden sonra sizlere detaylı bir rapor hazırlayarak sunum yapıyoruz ve bu doğrultuda yol haritamızı şekillendiriyoruz.

 

Seo Fayda ve Avantajları
- Google reklam maliyetlerinizin azalması
- Organik trafiğin yükselmesi ve dönüşümlerin artması
- Site performansının yükselmesi ve google değerlerinizin artması
- Google'ın artık en ön planda tuttuğu mobil aramalarda görünürlüğünüzün yükselmesi ve artması
- Yıl içerisinde Google güncellemelerin negatif etkilerinden kurtularak sitenizin artı değer kazanması

 

İçerik Pazarlama
Markanızı, hedef kitlenize özel içeriklerle büyütün

İçerik, her zaman, başarılı bir SEO stratejisinin önemli bir parçası olsa da, Google’ın en son yayınladığı Penguen ve Panda algoritma güncellemeleriyle birlikte, taze ve kaliteli içerik oluşturmak ve yaymak artık hiç olmadığı kadar önemli. İçerik, her zaman, başarılı bir SEO stratejisinin önemli bir parçası olsa da, Google’ın en son yayınladığı Penguen ve Panda algoritma güncellemeleriyle birlikte, taze ve kaliteli içerik oluşturmak ve yaymak artık hiç olmadığı kadar önemli 

Markanız etrafında özel olarak şekillendirilmiş ve hedef kitlenize pazarlanmış ilgi çekici içerikler yaratmak, iyi bir online pazarlamanın olmazsa olmazıdır.
 

E-Posta Pazarlama
En değerli müşterilerinizle ve müşteri adaylarınızla aranızda doğrudan bir iletişim kuran e-posta pazarlama
  
İçerik pazarlama ve sosyal medyanın yükselişiyle birlikte, e-posta pazarlama bazılarına eski moda görünebilir. Ancak bilgili pazarlamacılar, e-posta pazarlamanın son derece uygun maliyetli olduğunu, müşterilerinizle etkileşime girmek için en güçlü kişisel kanallardan birini sunduğunu ve çok yüksek yatırım geri dönüşü (return on investment, ROI) sağladığını bilirler. 
 
İşletmenizin potansiyel müşterilere ulaşması ve elindekilerle etkileşime girmesi için birçok platform olsa da, bugün en kişisel online platformlardan biri hala daha gelen kutularımız.
Yerel Arama Optimizasyonu

Size daha fazla görünürlük, daha çok potansiyel müşteri ve daha çok yerel iş getiren Yerel Arama Pazarlaması.
  
Internet, yerel şirketlerin yapabilecekleri ve yapmak zorunda oldukları işlerin dönüşüm geçirmelerine sebep oldu. Yerel işletmelerin, telefonlarının çalması ve müşteri kazanmak için Sarı Sayfalar’a güvenebildikleri günler geride kaldı. ABDli tüketicilerin yalnızca %2’si, ihtiyaç duydukları yerel ürünler ya da hizmetleri bulmak için Sarı Sayfalar kullanıyor. 

Bugün müşterileriniz, yakınlarındaki yerel ürünleri ve hizmetleri bulmak için yerel arama motorlarını kullanıyorlar. Esasında, Google’da her ay 5 milyar yerel arama yapılıyor ve bunların %61’i geleneksel şekilde fiziki bir adresten satış yapan ya da hizmet veren şirketlerden satın almayla sonuçlanıyor. Yerel Arama Optimizasyonu’nun işletmenizi tanıtmak için en etkili yollardan biri olmasının sebebi de bu – en gerekli olduğu anda sizin bulunmanızı sağlıyor. 

Şirketimizdeki pazarlama danışmanı, işletmenizin Google’daki yerel aramalarda, Google Haritalar da ve mobil cihazlarda sıralamanın en başında olması ve böylece rakiplerinizin arasından sıyrılarak bölgenizde daha fazla müşteri çekmeniz için Yerel Arama aracını kullanıyor.

Organik Arama

İçerik Merkezli SEO ile Sislerin Arasından Görünün.

Başarılı olmak için online işletmeler, tamamen Google uyumlu, yenilikçi ve etkili olan organik arama stratejilerine ihtiyaç duyarlar. 

Online trafiğin tüm kaynakları arasında arama, hala başı çekiyor ve arama trafiğinin %80’i doğrudan organik sonuçlara gidiyor. Online farkındalık, trafik ve etkileşim yaratmak isteyen işletmeler için güçlü bir organik varlığa sahip olmak bu yüzden şüphesiz ki çok önemli. 

Google’ın amacı, kullanıcılarına değer sunmak. Bu yüzden, bugün sıralama konusu yalnızca Google’ın seveceği ve teknik olarak optimize edilmiş arama elementlerinin iyice anlaşılmasını değil, ayrıca arama yapanların da sevecekleri markalaştırma, içerik ve değer çeşitlerini de gerektirmektedir.

 


İçerik Merkezli SEO’ya Hızlı Bir Bakış

1. Adım: Teknik Açıdan Optimize Edilmiş Arama Bilinçli Dijital Varlıklar 

              Web sitenizin ve sahip olduğunuz ortam kanallarının ve tüm teknik varlıkların arama motorları için optimize edildiklerini temin eder. 
2. Adım: İçerik Üretimi 
              Daha fazla iş yapabilecek içerikler yaratmak için, LSI (Latent Semantic Indexing, Gizli Anlamsal Dizinleme) ve Top Page Optimizer (Üst Sayfa Optimizatörü) gibi araçların yardımlarıyla ilgi çekici içerik yaratmak. 
3. Adım : İçerik Tanıtımı
               Sahip olduğunuz ya da ücretini ödediğiniz medya kanalları aracılığıyla ya da blog yazarları, ünlüler ve gazeteciler aracılığıyla içeriğinizi pazarlamak. 

Saygınlık Yönetimi

Online itibarınızı geliştirin, mesajlarınızı yönetin ve sadık müşterilerinizi savunucularınız haline getirin.

Internet, işletmenizin daha fazla görünüm kazanmasına ve büyümesine yardım ettiği kadar, bir zamanlar olumlu olan itibarınızı olumsuz bir geri bildirimle bastırmak için müşterileriniz ve hatta rakipleriniz tarafından kullanılan dev bir mikrofon gibidir.  

İnsanlar, internette okuduklarına inanırlar. 

 

Tüketicilerin %72’si internetteki incelemelere ve şikayetlere kişisel tavsiyeler kadar güvendiklerini söylerken, işletmenizi doğru bir şekilde yansıtan olumlu bir online itibara sahip olmak şart. İnsanların internette şirketiniz hakkında ne söyledikleri önemli; eğer online itibarınız markanızı adil bir şekilde yansıtmıyorsa, işletmeniz üzerinde ciddi bir etki yaratabilir.